O nas

Witaj.
Jeżeli interesuje Ciebie medytacja, chcesz kultywować ją głęboko i codziennie, ta strona jest dla Ciebie.

Piszemy i mówimy o ucieleśnionej medytacji zintegrowanej z codziennym życiem.

Medytacja to praktyka, która przeobraża percepcję i zmysły, a przez to zmienia postrzeganą rzeczywistość. Inni ludzie i czujące istoty, miasto, natura, no i oczywiście Ty, Twoje pragnienia, lęki, przeszłość oraz przyszłość – wszystko ulega transformacji. Zmieniasz się nie do poznania dla samego siebie. Chcemy towarzyszyć Tobie w tym procesie, jeżeli masz odwagę, aby go rozpocząć.
Praktykujemy medytację ucieleśnioną, co oznacza głęboki kontakt z ciałem, jego kończynami, mięśniami, organami, nerwami, a także ciałem subtelnym.

Praktyka medytacyjna jest osią naszego życia zawodowego, intymnego i twórczego. Jest także środkiem ciężkości podzielanej przez nas etyki. Medytacja to serce zdrowej etyki i punkt wyjścia mądrego bycia w świecie.

Dlatego piszemy o medytacji w akcji, która nie kończy się na poduszce, lecz rozciąga na cały dzień (i noc!). Medytacja nie dzieje się w jakieś pluszowej próżni! Ona prześwietla działanie. Lata mijają i jesteśmy w tym coraz lepsi; uczymy się sztuki samego działania, niezależnie czego ono dotyczy. Walka wręcz i godziny skupionej pracy za biurkiem, jazda rowerem, psychedeliczne noce, robienie muzyki i dużo więcej! Odnajdujemy siebie w przestrzeniach, gdzie wcześniej się siebie nie spodziewaliśmy; medytacja otwiera drzwi, które inaczej pozostałyby niewidoczne i nieodróżnialne od ścian i murów.

Czy nie warto współdzielić tych wszystkich epifanii z szerszą publicznością? Dlatego założyliśmy bloga.